pastAze.com yayında

  Hayaller, bu sitenin sloganında da var, bugüne kadar çeşitli defalar göndermeler yaptığım bir konu oldu. Aslında resim her şeyi çok güzel anlatıyor: Seni heyecanlandıran, enerji veren, yapmaktan mutlu olduğun, keyif aldığın “şey” her ne ise onun peşinden koş!

  İşte böyle mutluluk veren bir “şey”i bulup, ona odaklanıp, bu konuda kendini geliştirmeye istekli olup, kendi el becerisi ve yaratıcılığını da ortaya koyarak hayalinin peşinden koşmaya karar veren sevgili eşim de böyle başladı butik pasta macerasına. Ticari olarak daha çok yeni bir girişim olmakla birlikte; gelecek vaat eden ve bundan sonrasında da çok başarılı olacağını düşündüğüm bir iş olacak. Çünkü mutfakta bir pastayı yaparken işten sonra geçirdiği uzun saatleri, sevgiyle verdiği emeği, aynı anda da yaşadığı heyecanı, keyfi bizzat görüyorum. Bir de daha önce yazdığım “Yeni bir girişimde başarılı olmanın top 15 kuralı” listesini önüme koyup baktığımda, işin henüz başında şu an için uygulanabilecek 11 sorudan 10’unun cevabı evet. İyi oran!

  Pasta yapımı işinde benim kişisel olarak bir desteğim yok (zaten olmaması daha iyi ya!) ama ben bu küçük ölçekli işi hedef kitledeki daha çok kişiye ulaştırabilmenin tek yolu olan ve bence tüm şirketlerin burada aktif var olması gerçeğinden hareketle,  internete açılması anlamında biraz destek oldum. Pastaze.com web sitesinin alt yapısını biraz şekillendirdim, yardımcı sosyal pazarlama araçlarını, e-posta hesaplarını vs. tanımladım. Bundan sonrasında da pastAze’nin zengin görünümlü, özel pastalarının resimleri ve hikayeleri ile site daha da zenginleşecek.

 Bu site ile ilgili bir başka anekdot ise ailemizin ikinci blogu olması. En azından şimdilik. Zira facebook ana akış sayfasında kendi başına yukardan aşağıya gezinebilen, görseline bakıp ilgisini çeken videoyu başlatan, durduran, geniş ekran moduna çevirebilen, beğenmediyse bir sonrakine bakan 3 yaşındaki oğlum da 1-2 sene içinde ” Babacığım bana da bir web sitesi yapalım” diyecektir kesin 🙂

  Siteyi bu adresten ziyaret edebilirsiniz, dilerseniz pastAze resimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Koray Bek tarafından yayımlandı

1977 doğumlu, Gıda Mühendisi (ODTÜ'99), 20 yıl gıda, içecek, kimya sektörü deneyimi. Yabancı dil: İngilizce, Evli, 2 çocuk babası.

pastAze.com yayında” için 6 yorum

  1. 🙂 Sevgili eşim ne kadar teşekkür etsem azdır. Öncelikle hayallerime inandığın için, gerçekten yürekten desteklediğin için, yanımda yürüdüğün için, ufkumda yeni kapılar açıp girmeme yardımcı olduğun için ve elimi sımsıkı tuttuğun için.

    Senin de her fırsatta belirttiğin gibi sevgi ile kurulan hiçbir şeyin başarısız olma ihtimali yoktur.

    Sevmekle başlıyor her şey….

  2. Merhaba Koray Bey;

    Sitenizi 10 dk. önce buldum. Yazılarınızdan bazılarını okudum ve gerçekten yazılarınız çok hoş. Özellikle gerçekçi olması en güzel yanı.
    Biz Girisimciyim.org olarak yayın yapıyoruz. Eğer sizde kabul ederseniz, sitemizde yazmanızdan mutluluk duyarız. Hem de böylece günlük yaklaşık 1000 kişiye yazılarınızı ve düşüncelerinizi ulaştırmış olursunuz. Sizde sitemizde yazılarınızı yayınlamaya ve sürekli Girisimciyim.org yazarı olmak isterseniz lütfen bize geri dönüş yapın. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: