Blog ile ilgili

Facebook, Twitter, Blog hangisinden ne kadar?

Merhaba,

Bu blog’u oluşturmaya 4-5 Aralık 2009’da İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “bilişim teknolojileri ve internet girişimciliği” konularında katıldığım bir paneldeki bir soru üzerine karar verdim. Mezuniyetten 10 yıl sonra tekrar üniversite ortamında bulunmak, fakülte havası koklamak, üniversite kantininde oturup, genç, dinamik üniversite öğrencileri ile bir arada olmak çok keyifliydi. Öğrencilerden birinin saç şekline dikkat kesilip sanki kendi oğlumun (2,5 yaş) o yaşlardaki halini görüyor, hayal ediyor gibi olmak da ayrıca şaşırtıcı bir deneyimdi benim için. Sanırım artık hayata bakış açım, algılarım, beklentilerim ve amaçlarım değişiyordu! Neyse, bu belki başka bir yazıya konu olabilecek kadar geniş bir alan, bu sebeple hemen ana konuya dönüyorum.

Soruyu soran konuşmacı, Fütüristler Derneği Başkanı Sn. Ufuk Tarhan Hanım gibi ben de aslında özellikle son zamanlarda sosyal medya konusu bu kadar gündemde ve revaçta iken sorulara gelecek cevabı az çok kestirebiliyordum;

“Aranızda kaç kişi Facebook üyesi?”

Salonun önemli bir bölümü ile birlikte ben de el kaldırdım.

“Kaç kişi twitter üyesi?”

Yine aynı şekilde salonun önemli bir bölümü, ben hariç, el kaldırdı.

“Kaç kişinin kendine ait bir blog’u var?”

Salonun yine önemli bir bölümü, ben hariç, elini kaldırdı.

Aslında facebook ya da twitter benim için o kadar da şaşırtıcı değildi, çünkü bunlar hepimizin çok geniş ve farklı bir çevre ile birlikte yakından takip ettiği çok başarılı uygulamalardı, ancak ne çok blog sahibi varmış, ne çok yazar, ne çok bir şeyleri serbestçe anlatmak, paylaşmak isteyen varmış dedim kendime! Bunlardan birisi de ben olmalıyım dedim ve başladım yazmaya. İşte bu blog da böylece oluşmuş oldu.

Advertisement

One thought on “Facebook, Twitter, Blog hangisinden ne kadar?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s